Kullanım Şartları ve Üyelik Sözleşmesi

Sitemizi kullanmadan ve üye olmadan önce bu şartları dikkatlice okuyunuz. FİBER BARKOD web sitesinden alışveriş yapan, bu siteye üye olan, bu siteden sipariş veren herkes bu kullanım şartları ve üyelik sözleşmesini okumuş, kabul etmiş sayılır.

A)Kullanım Şartları:

FİBER BARKOD web sitesini kullanan müşteriler bu başlık altında maddeler halinde yazılmış olan şartları kabul etmiş sayılır. Bu web sitesini kullanarak;

 1. Tabi olmuş olduğum hukuka göre hukuki işlem ehliyetimin mevcut olduğunu
 2. Sözleşme imzalama yetkisine, fiil ehliyetine sahip olduğumu
 3. 18 yaşından büyük olduğumu taahhüt ediyorum.
 4. Bu web sitesinin kişisel verilerimi Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun olmak kaydıyla saklayıp, işleyebileceğini biliyorum.
 5. Bu web sitesinden yaptığım alışverişlerin / işlemlerin sorunsuz bir biçimde yerine getirilmesi için gerekli olan kişisel verilerimin kargo firması gibi gerekli birimlere aktarılabileceğini ön görüyorum.
 6. Yapacağım alışverişlerden önce mesafeli satış sözleşmesinin içeriğini okuyacağımı taahhüt ediyorum.

B)Haklar ve Yükümlülükler

Bu sözleşmeyle taraflar kurulan ve ileride kurulacak olan akidlerden kaynaklanan borçlarını tam, eksiksiz ve zamanında olacak şekilde ifa etmeyi taahhüt ederler. Hem FİBER BARKOD pazar yeri satıcıları, hem alıcılar, hem de FİBER BARKOD bu sözleşme ve diğer ek metinlerin hükümlerine uymayı baştan; harfiyen kabul ederler.

C)Sorumluluklar

Aşağıda tarafların sorumlulukları yer almaktadır.

 1. FİBER BARKOD ve pazar yeri satıcıları ürün, hizmetler, fiyatlar, sunuş biçimi ve ödeme şekilleri konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. FİBER BARKOD üye satıcı iş yerlerinin bu sitedeki fiyat politikalarına ve fiyat değişikliklerine; bu değişiklik ve politikalara müdahale etme ehliyetine haizdir.
 2. Müşteriler taahhüt ettikleri sürede taahhüt ettikleri edimi yerine getirme; satıcılar ise taahhüt ettikleri sürede kargo operasyonuna ürünü ulaştırma ve yan edimleri yerine getirme borcu altındadır.
 3. FİBER BARKOD pazar yeri satıcıları satışlar konusunda gerekli bilgileri ve belgeleri FİBER BARKOD sanal pazar yerine sunma sorumluluğu altındadır.
 4. FİBER BARKOD müşterilerini ve sanal pazar yeri üye iş yeri satıcılarını teknik aksaklıklar ve basit bakım çalışmaları dışında web sitesinden faydalandırmayı taahhüt eder. Politika ihlalleri ve suç teşkil eden durumlar haricinde bu taahhüt üyelik süresi boyunca devam edecektir.
 5. Kullanıcı sitenin kaynak kodlarını bulmak, tersine mühendislik yapmak, siteye zarar vermek gibi faaliyetlere girişmeyeceğini taahhüt eder. Bu tür faaliyetlere girişen kullanıcı üçüncü kişilerin olası zararlarını tazmin etmek borcu altına girecektir.
 6. Kullanıcılar ve pazar yeri satıcıları sitenin herhangi bir bölümünde, herhangi bir modülünde; eklentisinde içeriği suç unsuru barındıran, genel ahlaka aykırı, kanuna aykırı, müstehcen veya pornografik içerik içeren, yalan beyan içeren, kişilerin haklarını zedeleyen veya bir başka kişiye hakaret içeriği bulunduran paylaşımda – eklemede bulunamaz. Bu tarz faaliyetleri teşvik edemez. Bu tarz faaliyette bulunan hesapları sonlandırma firmanın yetkisi altındadır. Ayrıca bu tür faaliyetlerden ötürü tarafların TCK kanunu ve diğer ilgili mevzuat uyarınca yargı mercilerine başvurma hakkı saklıdır.

D)Fikri Mülkiyet Hakları

Bu sitede yer alan logo, ünvan, metinler, hukuki metinler, markalar, patentler, web sitesi tasarımı, kullanıcı adları başta olmak üzere sitenin tüm içeriği Fikri Mülkiyet Kanunu hükümleri uyarınca koruma altındadır. Bu web sitesinden herhangi bir alıntı, kopyalama yapılması yasaktır. Ürünlerin sosyal medya mecralarında link verilerek paylaşılması ise serbest kılınmıştır.

Site içeriği hiçbir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, transfer edilemez; sitenin kaynak kodları kopyalanamaz; site tasarımı FİBER BARKOD MEDYA lisansı altındadır. İzinsiz olarak benzeri, taklidi site yapılamaz.

E)Üye Kaydı ve Üye Sözleşmesi

Kullanıcı üye sözleşmesini doldururken ve üye olurken doğru, eksiksiz, güncel bilgilerini girmek zorundadır. Aksi halde sözleşme baştan sona ihlal edilmiş sayılır. Doğru olmayan bilgi girilmesi esaslı bir hesabın sona erdirilmesi sebebidir. Bu sebepten ötürü kullanıcı hesabı kapatılabilecektir.

Kullanıcı kendi şifresini özenle korumalı ve hesap güvenliğine önem vermelidir. Kullanıcı adı, şifre, e-posta adresi güvenliğini sağlayamadığı için hesap bilgileri kötü niyetli üçüncü kişilere ulaşan ve böylece web sitesine, diğer kullanıcılara, firmamıza, satıcılara zarar veren üyeler bu zararı tazmin etmekle yükümlü olacaktır.

F)Mücbir Sebepler

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte “Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 

H)Değişiklilikler ve Değişikliliklerin Uygulanması

Firma bu ve diğer hukuki metinlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler sözleşmede belirtilen tarihte yürürlüğe girer. Bu ilk sözleşme yayınlandığı an yürürlüğe girmiş sayılacaktır. Taraflar değişikliklerin kendileri için çekilemez olduğunu düşünüyorsa bunu değişiklikten itibaren 3 iş günü içerisinde herhangi bir hukuki işlem yapmadan evvel firmaya bildirmelidir. Aksi halde 3. İş gününün dolmasıyla sözleşmedeki değişiklikleri ve sözleşmenin bütününü kabul etmiş sayılacaktır.

J)Delil Teşkil Etmesi

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

K)Uyuşmazlıkların Çözümünde Görevli Mahkeme

Bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıkların ve davaların çözümünde yetkili mahkeme İstanbul Çağlayan Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleridir.

L)Geçerlilik ve Yürürlük

Taraflar üye olarak, siteyi ziyaret ederek, web site modüllerini kullanarak ve sipariş vererek (Bunlardan herhangi birini yaparak) bu kullanım şartlarının tamamını kabul ettiğini beyan eder. Bu sözleşme taraflar arasında bahsedilen işlemlerden herhangi birinin yapıldığı ilk andan itibaren yürürlüğe girer.