Blog Yazılar

Dokunmatik Barkod Sistemleri ve Fiyatları

Dokunmatik barkod sistemleri, işletmenizde kasada çalışan personelinizin daha rahat çalışmasını sağlar. Dokunmatik ekranlı barkod sistemleri, donanım olarak Fiber Barkod tarafından firmanıza sağlanır. İhtiyacınız olan yazılım talebiniz doğrultusunda size temin edilir. Eğer kendinize özel bir yazılım yazdırmak da istiyorsanız her türlü tecrübe ve yetkinliğimizle sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

Dokunmatik barkod sistemi

, ürün satın almak için kasaya gelen müşterilerin kasada gereksiz vakit geçirmelerinin önüne geçer. Nasıl mı? Kasa personeli butonlar ve bilgisayar faresi ile uğraşmak yerine barkod yazılımı sayesinde dokunmatik ekrandan gerekli yerlere tıklayarak hızla işlemleri gerçekleştirir. Hem çalışanınız hem de müşterileriniz için zaman kazanımı olur. Personelinize düşen iş yükü de azalmış olur.

Barkod sistemleri de her hizmet ve ürün sektöründe olduğu gibi sürekli olarak değişime ve gelişime uğrayan bir sektördür. Prototip modellerin ilk yaygın hale gelişinden sonra zamanla barkod sistemi çeşitlerinin de sayısı artmaya başlamıştır. Günümüzde neredeyse her ticari işletmenin bünyesinde bulunan bu programların en güvenilir ve işlevsel modelleri; dokunmatik barkod sistemleridir.

Dokunmatik sistemlerinin kullanımını özel kılan kriterler mevcuttur. Tuşlu sistemlerin aksine ekran yönetimi kullanıcının elindedir. Aynı anda ekranda farklı bilgilendirmelere ulaşabilir veya satış işlemi sırasında ihtiyacınız olan ekran tuşlarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Ekran tuşlarını belirleme konusundaki sınırsız seçenek hizmet sektörünüz ne olursa olsun ürün odaklı kullanıma hizmet etmektedir.

Dokunmatik Barkod Sistemi Kullanımı

Dokunmatik barkod sistemi kullanan bir işletme; mağazasındaki tüm ürünler için ekrana tuş görseli ekleyebilir ve böylece kullanım esnasında ürün ismini bulmaya çalışmak yerine görseline tıklayarak satış listesini kolaylıkla oluşturabilir. Özellikle ürün çeşitliliği bakımından yoğunluğu olan mağazalar için bu özellik oldukça işlevseldir. Barkod programları kullananlar için kolaylaştırıcı özelliklerinden biri olan görsel yükleme özelliği çoğunlukla market – nalbur – kırtasiye gibi binlerce ürün çeşitliliği bulunan mağazalar tercih etmektedir.

Çoklu şube yönetimi gerektiren ticari kuruluşların da merkezi takip amacıyla kullandığı sistemler arasında yer alan barkod programları; özellikle stok takibi amacıyla ekran yönetimi konusunda farklı avantajlar sunmaktadır. Tükenme sınırına yakın ürünler için uyarı bildirimi veren dokunmatik ekranlar sayesinde, mağaza denetimine gerek kalmadan merkez yönetim ofisinde gerekli satın alma kararları alınmaktadır. Böylece yerinde denetleme işlemi için harcanacak zaman ve emek yerine barkod otomasyon sistemleri aracılığı ile tek ekran üzerinden tüm şubeleri denetleyebilmektedirler.

Ücret tarifeleri açısından sistem satın almak isteyen işletmelerin en çok ilgilendikleri konu fiyat/performans değerlendirmesidir. Fakat dokunmatik barkod sistemi gibi bir mekanizmayı bünyesine katacak olan mağaza veya şirket; uzun vadeli ve büyük ölçekli kârlar satın aldığını bilmelidir. Çünkü hem birim fiyatı bakımından bir işletme için oldukça cüzi rakamlara temin edilebilen hem de işlevsellik bakımından sayısız olanağa sahip bu sistemler fiyat/performans değeri bakımından eşsiz bir tercihtir. Yalnızca zaman ve personel yükü bakımından bile işletmeden aldığı yükler sayesinde bu değerini kanıtlamıştır.

Barkod programı çeşitleri yazımızı da okumanızı ve internet sitemizde satışı olan diğer barkod yazılımlarını da incelemenizi tavsiye ederiz. Her türlü soru ve görüşleriniz için bizlere ulaşmaktan çekinmeyiniz.

İhtiyacınız olan dokunmatik ekranları ve barkod otomasyonu yazılımlarını sizlere Fiber Barkod olarak temin ederiz. Gerekli kurulum ve yazılımların kullanımı ile ilgili eğitim de tarafımızdan personellerinize verilir. İşletmeniz kurumsallık ve kaliteli hizmet anlamında daha ileriye taşınır.

Related Posts